قرض کردن

"سعی کن هیچ وقت کاری نکنی که مجبور بشی  از کسی پول قرض بگیری، اگر هم مجبور شدی خیلی خوبه سر حرفت باشی موقع پس دادنش. به موقع پسش بدی اینطوری اطمینان بین طرفین بالا می ره میشی شریک مال مردم."

شبیه این جمله رو بارها و بارها از پدرم شنیدم، از وقتی که یادم می یاد بابا نه اهل پول قرض کردن بود و نه دوست داشت به کسی پول قرض بده. حتی از وام بانکی و اینا هم بدش می اومد. کلا پدرم اهل ریسک نیست. البته من خیلی با این قضیه موافق نیستم.

"خواسته ی خود خواستن کم از گدایی نیست." این جمله ای هست که پدرم همیشه تکرار می کنه.

حالا اینروزها که به کسی کمک مالی کردم -بدون هیچ رسید و سندی- و قول 7-8 روزه بهم داده بود که برگردونه و الان بیشتر از 40 روز شده و می دونم که می تونه برگردونه ولی انگار زورش می یاد، خوب می فهمم که حرف پدرم چقدر با ارزشه.

اما خوب بعضی وقتها آدم هم دلش می خواد کمک کنه و کار دیگران رو راه بندازه، هم توی رودربایستی می مونه دیگه.

/ 6 نظر / 26 بازدید
دریانورد

برای من هم دقیقا یه همچین موضوعی پیش اومده ولی با این تفاوت که الان 2 سال از پولی که به طرف دادم میگذره و هنوز از برگشت پول خبری نیست. مبلغی رو هم که دادم 3 میلیون هست ولی انگار که انگار! کک طرف مقابل هم نمیگذره. میگن خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو. انگار آدم باید مثل بقیه به کسی رحم نکنه تا ضرری هم متحمل نشه! من که تا حالا از کمک کردن به دیگران خیری ندیدم. هممممممممممممممممه به فکر خودشون هستند و بس!

ستوده

فکر کنم من به بابات رفتم[چشمک]

خاطره

موافقم کلا حالا تصور کن یه دوست وبلاگی که یکبار فقط دیدیش و در شهر دیگه ای زندگی میکنه ازت پول قرض بخواد آنهم نه کم!!

مسافر

بايد باشه خزون تا قدر بهار رو بشناسي ... !