! To be continued

 

اسکارلت در کتاب بر باد رفته وقتی مردی را که خوب می شناخت، در گروه مهاجمین به مزرعه اش دید، با خوشحالی جلو رفت به امید اینکه آن مرد بر اساس علاقه ای که به اسکارلت داشت، مقابل بقیه بایستد و از او حمایت کند. اما آن مرد نظامی با نگاهی سرد و نا آشنا دستور حمله به مزرعه اسکارلت را داد. آخرین جمله ای که قبلا  اسکارلت از دهان او شنیده بود، دوستت دارم، بود.

 

***

 

یک تئاتر تلویزیونی بر اساس داستان خارجی:

زن به خاطر نجات شوهرش از مرگ حتمی و جهت گرفتن وام، امضاء پدرش را که چند روز پیش فوت شده بود، جعل کرده و چند سالی اقساط آن وام را با گرفتن سفارش بافتنی و دوخت و دوز یواشکی شوهرش پرداخت می کرد. روزهای آخر پرداخت وام که رسید، یکی از کارمندان شوهرش که آدم پستی بود، به دلایلی با شوهرش درگیر شده و شوهرش قصد اخراج کردن او را داشت. کارمند سراغ زن آمد و گفت که از اقدام غیر قانونی او خبر دارد و در صورتی که شوهرش او را به کارش برنگرداند، مساله را بازگو خواهد کرد. زن تصمیم گرفت با گفتن مساله به شوهرش از او بخواهد که در مقابل کارمند بی شرم بایستد و از او پشتیبانی کند.

شوهر در وهله ی اول بی نهایت ناراحت شد که چرا برای نجات جان او چنین کاری کرده و بعد گفت که کارمند خاطی را به سر کار بر می گرداند. به دلیل اینکه بر ملا کردن این راز به موقعیت شغلی او ضربه ی محکمی خواهد.

در مقابل اصرار زن فقط گفت: هیچ مردی حاضر نیست عزت و شرفش رو پای عشقش بزاره!

 

***

 

کتاب الف- نویسنده پائولو کوئیلو:

در سفر به دورانهای قبل زندگیش در می یابد که از آنجا که مجری قانون بوده، روزی دختری را که دوست داشته به ناحق در مقابل چشم دیگران شکنجه کرده و حاضر نشده کلامی در جهت دفاع از او به زبان براند در صورتی که می داند اگر کلمه ای می گفت او از سوخته شدن در آتش نجات می یافت اما به دلیل موقعیت اجتماعی اش سکوت اختیار کرد!

 

***

 

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

 

 

/ 13 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرمولساز

به نظرم اینطور آدمهای بی مقدار هم بین مردها هستند و هم بین زنها . سعی میکنند به هر قیمتی سری توی سرها دربیاورند و آخرش هم موفق نمیشند و فقط ارزش خودشونو از دست میدهند.

م.ش

خوب منظورت از این تحقیق چیه؟ [نیشخند]

ویسپوران

تفاوت زن و مرد فقط و فقط جنسیتی است نه ارزشی همه ی ما انسانیم با خصوصیات خوب و بد

عسل و غزل

────(♥)(♥)(♥)────(♥)(♥)(♥) _ ──(♥)██████(♥)(♥)██████(♥) ─(♥)████████(♥)████████(♥) ─(♥)██████████████████(♥) ──(♥)████████████████(♥) ────(♥)████████████(♥) __ ──────(♥)████████(♥) ────────(♥)████(♥) __ ─────────(♥)██(♥) ───────────(♥)

عسل و غزل

دوست نازنینم این داستانهایی که نقل کردی جز موارد خاص به حساب میاد ولی در جمع مرد موجود کم طاقتیه خودت میدونی که[ناراحت]

عسل و غزل

--- -------.----. ------ _.'__ ---`. --.--(#)(#)----/## .' @------------/### :------------,--##### --`-..__.-'_.--###/ --------`;_:-- ---`"' -------.'"""""`. -----/, ------- , ----//--------- ----`-.______.-' --- ___`. | .´'___ -(______|______) ســــــــــــــــــــلام من آپ كردم . منتظرم

حمید و ...

[ناراحت] چرا همه ی این اتفاقا واسه ی خانما افتاده [ناراحت]

پرندۀ سنگی

عالی بود ، وقتی آدما قبل ازینکه بزرگ بشن عاشق میشن (فکر میکنن که عاشق شدن) ، نتیجش میشه همین ، مردام که هیچوقت بزرگ نمیشن [افسوس]

حسین ناظری

سلام مطالبت خوب بود .وقتی وبلاگتو دیدم حسرت خوردم چون وبلاگ من تقریبآ خالیه .توچطور وبلاگتو به گوگل شناسوندی؟خوشحال میشم به وبلاگ من سری بزنی درضمن تو اولین بازدید کننده خواهی بود.ادرس:http:794613852.blogfa.com