دوستی

 

توی این دنیای مجازی همه جور آدمی هست. به هر حال این آدمها از همان دنیای واقعی می آیند.

دنیایی پر از خوبی و بدی.

صداقت و پلیدی.

توی این مدتی که وبلاگ داشتم با تعدادی از دوستان مجازی در دنیای واقعی هم آشنا شدم که خوشبختانه از نوع خوب بودند.

یکیشون آقای م بود.

یادم نیست که چی شد که باهاش چت کردن رو شروع کردم. اما فهمیدم که اهل اهواز هست و آنجا زندگی می کند. همسر و فرزند هم دارد.

ما دخترهای ایرانی یاد گرفته ایم که همیشه نگران باشیم. نگران این که نکند شاید طرف مقابل ساده حرف زدن من را به منظور بگیرد و یا اینکه خودش به منظور چیزی بگوید.

اما آقای م اصلا اینگونه نبود. نه به منظور حرفی زد و نه حرف ساده مرا به منظوری گرفت.

ایشون می دونستند که من مترجمی زبان انگلیسی خوندم و در بخش بازرگانی کار می کنم. یکروز ازم خواستند که براشون متن یک ایمیل انگلیسی رو ترجمه کنم. بعد از اون چندین بار دیگه این اتفاق افتاد. چند بار هم تلفنی با یک نفر خارجی صحبت کردم.

من خیلی خیلی خوشحال بودم که برای یک دوست مجازی می تونم مفید باشم و علاوه بر این چون متون نامه ها بازرگانی بود برام جذاب هم بود.

اما ایشون اصرار داشت که تعیین کن هزینه ها تو و من واقعا هیچ انتظار پرداختی نداشتم. به اصرار شماره حسابمو گرفت و چند وقت بعد مقداری پول به حساب من ریختند. و حتی چند ماه بعد از اینکه دیگه کاری براشون انجام نداده بودم، طبق حساب کتاب خودشون مبلغی رو برای من در نظر گرفته و دوباره به حسابم واریز کردند.

کم کم فهمیدم که آدم واقعا مومنی هست. نه از این الکی هاش. فهمیدم که یکی از اطرافیانش استخاره می کند.  گاهی که استخاره می خواستم بهش اس ام اس می دادم و ایشون هم با اس ام اس پاسخ می داد.

یکبار که میخواستم ماموریت برم اهواز و برای گرفتن بلیط هواپیما مشکل داشتم باهاشون تماس گرفتم. ایشون بعد از اینکه متوجه شد من می خوام برم اهواز از من دعوت کردند برای شام. گفتند: ما می خواستم با خانم بچه ها امشب شام رو بیرون بخوریم شما هم تشریف بیارید. و من خیلی خیلی خوشحال شدم که ایشون منو با خانواده به شام دعوت کرد. هر چند که نرفتم اما این حرف  و رفتار برای من خیلی قابل احترام بود.

الان هنوز هم گاهی که فکر می کنم از ایشون می تونم کمکی بگیرم مزاحمشون میشم و یا ایشون هم گاهی با من تماس می گیرند. چه اینترنتی و چه تلفنی.

خواستم بگم هنوز هم هستند افراد قابل اعتمادی که حتی در این دنیای مجازی هم وجود دارند و من از این بابت خیلی خوشحالم که یکی از اون افراد خوب دنیا  رو تو این دنیای مجازی پیدا کردم.

/ 5 نظر / 32 بازدید
نیکی

باید بگم واقعا این خیلی خوبه که تو دنیای مجازی که این همه کثیف شده و پر از دورویی همچین آدمی رو پیدا کردی . هرچند من هم تو اینترنت ضربه زیاد خوردم . ولی دوستانی رو پیدا کردم و دیدمشون که از دوستانی که خارج از نت باهاشون آشنا شدم هم به من نزدیک ترن ... به قول تو حس خوبیه که آأم میبینه هنوز هم هستن کسانی که "آدم" باشند

دفتر کاهی

هر چی باشه همشهری ماست دیگه! آدمای این جوری کم نیستن. اما وقتی میون بقیه ی آدما بخوایم بشماریمشون،‌کم به نظر میان. خدا رو شکر که شما هم یکیشو تجربه کردید.

ممد

سلام این آقای م کی هست که اینقد تعریفشو دادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بگو ما هم باش آشنا شیم !!!!!!

اکبر

سلام ابی مرضی انسانها نسبت ب رفتار تو تصمیم میگیرن ک چ ارتباطی داشته باشن