لردگان

یکی از شهرهای استان چهار محال و بختیاری که 2 ساعت و نیم بعد از اصفهان (از سمت تهران) واقع شده است.

ساکنینش فوق العاده مهربان و آرام و خونگرم. خوراک اصلیشان کباب (همان کباب بختیاری) است.

به لطف یکی از آشنایان که به طور موقت ساکن آن شهر شده به همراه چند تن از بستگان پر شر و شور به آنجا رفتیم و کلی خوش گذراندیم.

جنگلهای بکری دارد و بیشتر ساکنین روستاهایش گندم و جو می کارند و مثل همه ی روستاهای ایران خانمها بیشتر که نه ... خیلی خیلی بیشتر از آقایون زحمت می کشند.

خانومی از اهالی آنجا ساکن روستای "ریگ" نامی، تعجب زده مان کرد وقتی گفت 37 سال سن دارد در حالیکه  به صورتش خیلی بیشتر می آمد. با اینحال اینجانب را - به نمایندگی از بقیه بستگان- در مسابقه دو شکست داد.

از مهربانی و یکرنگی و محبت و مهمانوازیشان که هر چه بگویم کم گفته ام.

بیشتر ما ایرانیها شمال ایران را به عنوان جای خوش آب و هوا و سر سبز می شناسیم. در حالیکه جنگلهای بکر زیادی در سراسر ایران وجود دارد که می شود از آنها لذت برد.

البته لطفاً و خواهشاً همیشه کیسه ی زباله همراهتان باشد که فضای سبز زیبا را با رد پای زباله هایمان زشت نکینم. با این خانواده ی روستایی هر جا که می رفتیم، کیسه زباله ای را همراه داشتند و زباله ها را با دقت در آن می ریختند و من هر چند که می دانستم، بازم هم به این نتیجه رسیدم که فرهنگ به روستایی و شهری بودن، به فقیر و پولدای بودن و به تحصیلکرده و بی سواد بودن نیست.

عکسهایی برای بیشتر آشنا شدن با این روستا:

کلبه ای روی دریاچه ای که از آب چشمه در داخل لردگان تشکیل شده است.

کلبه ای روی دریاچه ای که از آب چشمه در داخل لردگان تشکیل شده است.

خانوم میزبان

قالیچه و بالشهایی که برای استراحت ما تدارک دیده بودند.

دسته گلی از علفهای خود رو

منزل میزبان در روستای ریگ

خروس لردگانی

مرغابی لردگانی

/ 13 نظر / 85 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضاپارسی پور

سلام مرضیه جان...ممنونتم.خیلی قشنگ و عمیق و دقیق می نویسی و این گواه خوبی بر نگاه عمیق و دقیق تو به دور و برت و جامعه است و مشخصه که اهل انضباط و تفکری و صادق و اهل درد.همه ی اینها مبارکت باشه.آفرین. راستی لینک - باغ باران - را اینجا دیدم که بازم ممنونتم.با کمال افتخار لینکتو اضافه کردم. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

دفتر كاهي

سلام. عكس زده قالب وب لاگتو پوكونده![نیشخند] خوش به حالت . خدا نصيب ما هم كنه اين جور جاها بريم.

شملک

به به چه جای قشنگی رفتید

سمیرا

وای چقدر قشنگ مرضیه. دلم خواست. من را هم میبردی با خودت.

سمیرا

منو با خودت ببر [چشمک][نیشخند]

جواد زارعی

[گل][دست][دست][قلب] با سلام به به عجب تصویر زیباییه ممنون [خداحافظ]

مرجان

وای خیلی قشنگ بود اینجا... فقط لطفا راهنمایی کنید که چه جوری تونستید خودتون و دعوت کنین منزل اون خانوم مهربون؟... من واقعا دلم میخواد به اینجور جاها سفر کنم اما از ترس اینکه جای موندن نداره و رستوران نداره همه اش میرم شمال

عالیه...........