دنياي آبي

اجتماعی

بگو: دوستت دارم!
ساعت ۱:٢۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٤ آبان ۱۳۸٤  کلمات کلیدی: آموزنده ، از زندگی

بگو: دوستت دارم!

نمی دونم چرا بیشتر آقایون ایرانی، به همه به جز همسرشون خیلی راحت می گن که: دوستت دارم.حتی بعضی وقتها که طرف با دوست دخترش ازدواج می کنه، قبل از ازدواج هزار بار می گه. اما بعد از ازدواج انگار نه انگار.

شاید آقایون فکر می کنند که:

 ۱- نباید به طرف رو داد!

 ۲- این لوس بازیها چیه!

۳- تکراری شده!

۴- نیازی نیست بگم،‌ رفتارم که اینو نشون می ده!

۵- اصلاْ همسرمو دوست ندارم که بگم!

یا موارد دیگه که الان به ذهنم نمی رسه.

(شما هم اگر دوست داشتید، توی کامنت مواردی اضافه کنید، من با کمال میل با ذکر نام به این مطلب اضافه خواهم کرد.)

پاسخها از نظر من :

۱- حواستون باشه که طرفتون کیه. طرفتون همسرتون هست که قرار شده با هم یکی بشید و هر چقدر به اون بها بدید، به خودتون بها می دید. و همیشه هم مطمئن باشید که بازتاب بیان این جمله تو زندگیتون درخشان خواهد بود.

۲- بیان این جمله یا مثل این در فرهنگ قدیم ما رایج نبوده و مرد سالاری قدما،‌ این اجازه رو بهشون نمی داده. اما حالا زمونه عوض شده. این خانمها اون خانمهای قدیمی نیستن که با یه لقمه نون که سر سفرشون ببرید، رضایت کامل داشته باشن. فکر می کنید لوس بازیه؟ خوب باشه با همسرتون یه رابطه لوس منشانه داشته باشید، مگه چی میشه؟ از همسرتون نزدیکتر دیگه کی هست که بتونید باهاش کاملاْ راحت باشید و از حالت جدی بیائید بیرون؟

۳- اصلاْ تکراری نمیشه. هیچوقت. مگر روزی سه بار غذا می خوریم، تکراری شده؟ یا اینکه اگر این کار تکراری شده رو انجام ندیم،‌ چه صدمه های جسمی می خوریم. اونم غذای روحه. باید روح همسرتون رو طور مرتب و مداوم تغذیه کنید تا هیچوقت گرسنه نشه. چون خدای نکرده پیامدهای بدی خواهد داشت.

۴- درسته که رفتارتون اینو نشون میده، اما بیانش هم خالی از لطف نیست و کامل کننده رفتارتون هست و بدون بیانش، احساستون رو کاملاْ به همسرتون نرسوندید.

۵- در حالتی که همسرتون رو دوست ندارید، دو حالت وجود داره: الف- یا نمی خواهدی دوستش داشته باشید. ب- یا اینکه می خواهید دوستش داشته باشید،‌ اما راحت نیست براتون.

در حالت الف که بهتره هر چه زودتر قیدشو بزنید و هم اونو راحت کنید و هم خودتونو.

در حالب ب،‌ لازمه یه کم دروغ بگید (از نوع مصلحتی)‌ بهش به دروغ بگید که دوستش دارید و خواهید دید که معجزه خواهد شد. چون اون باورش می شه و با شما با محبت بیشتری برخورد می کنه و در نتیجه شما محبت بیشتری می بینید و جذب می شید و این سیکل ادامه پیدا می کنه و زندگیتون شیرین میشه.  

این توصیه ها بر مبنای تجربیات شخصی و برداشتهای شخصی اینجانب و گفتگو با چندین تن از خانمهای شوهر دار (حتی شاید همسر خود شما) است. ‌

امیدوارم روش فکر کنید و عمل هم یادتون نره. در ضمن اینو یادتون باشه که همیشه اولین بار کار سختیه بقیش راحت تره.

خوشبخت باشید همتووووووووووون