دنياي آبي

اجتماعی

دین اسلام
ساعت ٤:٠٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٧ مهر ۱۳۸٤  کلمات کلیدی: مذهبی ، از زندگی

دین اسلام

اونقدرا ایمانم قوی نیست که بخوام راجع به دین اسلام،‌ حرفی بزنم. می خوام راجع به بعضی از دستورات اسلام و فوائد اونها برای سلامتی بگم.

یکیش همین وضو گرفتن خودمونه. حتماْ می دونید که تو اسلام گفته شده وضو رو با آب سرد بگیرید، بهتر است و همچنین اگر خشک نکنید،‌ بهتر است. حالا از طرف دیگه توصیه بعضی از دکترهای پوست برای استفاده از آب سرد در شستشوی صورت رو داشته باشید به همراه اینکه خیلی از محققین گفتند که ریختن آب سرد روی پوست موجب آرامش میشه. حالا بماند که بعضی ها حتی وضو گرفتن رو هم خلاصه می کنند. یادمه یکی از بچه های دانشگاه می گفت: شوهر من فقط دستهاشو برای وضو گرفتن می شوره. چون اعتقاد داره که این وضو برای اعراب بی فرهنگ اون زمان بوده که همیشه آلوده بودند نه ما که هر روز استحمام می کنیم!

یکیش همین که بدون لاک وضو بگیرید. خانمها حتماْ می دونند که وقتی چند روز لاک روی ناخن بمونه،‌ رنگ ناخن زرد میشه. حالا این اثر ظاهریشه خدا می دونه که باطنش چی باشه!

یکیش حنا زدن به دست است که از مستحباته. می دونم الان بیشترتون می گید:اه... اما نمی دونید که حنا چه خواص داروئی داره علاوه بر موی سر بر روی پوست. اینجانب خودم دچار اگزمای پوستی بودم که باعث می شد دستم تاولهای ریز بزنه و بعد پوسته پوسته و خشک بشه. چندین نفر به من حنا رو توصیه کردند،‌اما من همش به دکترهای مختلف مراجعه می کردم. تا اینکه بالاخره یک روز که خیلی خسته شده بودم، از حنا استفاده کردم. معجزه کرد. واقعاْ معجزه کرد. چون باعث می شد که پوست دست محکم بشه. بعد از چندین بار مصرف، الحمدلله دستم بهبود یافت. البته باید بگم که استفاده از حنای بی رنگ هم دست کمی از حنای قرمز نداره.

نمی خوام طولانی بنویسم وگرنه هوارتا از این نمونه ها توی ذهنم هست.  روزه داری در ماه رمضان هم فوائد شناخته شده و ناشناخته بسیاری دارد که فقط توی دین مبین اسلام پیدا میشه و بس. طاعاتتون قبول.