دنياي آبي

اجتماعی

یک کم غر می زنیم!
ساعت ۱۱:۳٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٦ خرداد ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: از زندگی ، اعتراض

 

من اولها فکر می کردم این قالیباف فقط بلده قالی ببافه اما تازگیها به این نتیجه رسیدم که نه ایشون کارهای دیگری هم ازشون ساخته است.

 

ایشون واقعا زحمات زیادی برای شهر ما کشیده و می کشند. از جمله اینکه تمام سعی خود را برای افزایش امکانات تفریح شهروندان به کار گرفته اند.

 

مثلاً وقتی که سر یک ورودی اصلی به فرعی پشت فرمون، حرکت ماشین به شما این حس رو القا می کنه که الان در یک قایق هستید و دریا متلاطمه اما فرقش در اینه که توی قایق  امکان واژگون شدن قایق و غرق شدن شما وجود داره اما در این مکان اصلا امکان واژگونی وجود نداره. یا شایدم گاو بازی

 

یا اینکه در بعضی از خیایانها (اغلب فرعی) همچین داخل ماشین شما تکان تکان می خورید که عمرا معلم رقص عربی بتونه شما رو وادار کنه به این زیبایی و موزونی و تند تند این تکانها رو به بدنتون بدید.

 

اصلا من موندم مردم چرا اینقدر پول برای این دستگاههای لرزاننده رو می دن!!! فقط کافیه یک دور ١٠ دقیقه ای توی این خیابونها بزنند تا نوبت لرزوندن بدن اون روزشون تکمیل بشه!

 

تازه ایشون به فکر افزایش مهارت در رانندگی هم هستند، بسیار زیاد! مثل وقتی که یک برجستگی سمت چپت می بینی و می خوای ازش در بری، میبینی که ای وااای یکی هم اینطرف هست خلاصه مجبور می شه که از لابه لای این دو -سه- چندتا رد کنی لاستیکهای ماشینو و کلی مهارت رانندگیت زیاد می شه ، خدائیش کجای دنیا اینجوریه؟

 

یا اینکه من جدیدا دیدم کنار خیایونا رو به جای اینکه از این مانعهای صدا دار بزارند، به اندازه قطر یک لاستیک کندند و بعد پر کردند که وقتی لاستیک توش می افته ، یکجور قدرت چرخش فرمون رو ازت می گیره اونوقت تو یاد می گیری چطوری از این چاله ی مهارتی بیای بیرون.

 

یک عکسی بود توی اینترنت یکی از جاده های خارجه را نشون می داد که روی چند تا تپه پی در پی ساخته شده بود و ماشین هی توش بالا و پائین می شد. انگار که این مهندسهای ایرانی برای مقابله با فرهنگ خارجکیها یک طراحی های اینطوری کردند در سطح تهران که بیا و ببین.

 

چند وقت پیش توی رادیو شنیدم که ظاهرا قراره از این به بعد پر کردن چاله چوله های تهران بر اساس استاندارد انجام بشه.

 

غصه ام گرفته که اگر این تفریحات سالم و رایگان رو از ما بگیرند چه کنیم اونوقت!