دنياي آبي

اجتماعی

آموزش بلاگ رولینگ
ساعت ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٩ شهریور ۱۳۸٦  کلمات کلیدی: آموزنده

با توجه به درخواست چند نفر از دوستان، این پست رو به آموزش و طرز استفاده از سایت بلاگ رولینگ اختصاص می دهم. (البته تا اونجائی که بلد هستم)

قبل از آموزش متذکر می شوم که این سایت هنوز توسط بعضی از آی- اس- پی ها فیلتر است.

مورد استفادۀ این سایت، قراردادن لینک دوستان به شکل دلخواه در وبلاگ است به همراه خدماتی که همراه آن ارائه می دهد. از جمله: هر وبلاگی که به روز شود و در بلاگ رولینگ اعلام نماید، لینکش بالاتر از لینک بقیه دوستان قرار می گیرد و در صورتی که تمایل داشته باشید، عکس کوچکی را می توان در کنار لینکهای به روز شده قرارداد.

مرحلۀ‌ اول:عضویت

در ابتدا به سایت مراجعه نموده و روی  Create an account کلیک نمائید. بلافاصله صفحۀ‌ جدیدی باز می شود. که در آنجا آدرس پست الکترونیک و رمز دلخواهتان برای ورود به سایت بلاگ رولینگ را باید اضافه نمائید.  پس از اتمام این مرحله با این پیغام مواجه خواهید شد که:

Check your mail. Your new user activation code has been mailed to you. You MUST visit the URL in the email for your account to become active.
یعنی باید به ایمیل خود مراجعه نموده و از آنجا اکانت بلاگ رولینگ رو فعال کنید.
داخل ایمیل، لینکی هست که با کلیک کردن روی آن صفحه ی جدیدی باز می شود. با این نوشته ها:
You currently do not have any BlogRolls.

To create a new BlogRoll click here

مرحله ی دوم: ایجاد رول

بعد از اینکه روی قسمت مشخص شده کلیک کردید، صفحه ای با این عنوان باز می شود:

create a new blogroll

در اینجا دو کادر خالی وجود دارد، در کادر اولی، نامی برای رول خود انتخاب نموده و در کادر دوم، آدرس وبلاگ خود را وارد نموده و روی دکمه کلیک نمائید.

مرحله ی سوم: اضافه نمودن لینکها

صفحه ی جدیدی برای شما باز خواهد شد. که در آن یک جدول با نامی که شما برایش انتخاب کرده اید، وجود دارد. روی Add Links کلیک نموده و لینکهای خود را در آن اضافه نمائید.

*** لازم به ذکر است که جهت وارد نمودن اسامی وبلاگها به زبان فارسی، باید هر بار که لینک جدیدی را اضافه می کنید، از منوی view-  به بخش encoding رفته و Unicode (UTF-8) را انتخاب نمائید و سپس مشخصات و اسم هر لینک را وارد و ذخیره نمائید.

مرحله ی چهارم: استخراج کد

بعد از اتمام اضافه کردن لینکها، به بخش Get Code وارد شوید. در آنجا چند فرمت کد وجود دارد. فرمت OPML معمولاْ با بیشتر کدهای صفحه همخوانی دارد. کد مورد نظر را کپی و در قالب وبلاگ خود -بخشی که می خواهید لینکها نمایش داده شوند- وارد نمائید.

مرحله پنجم: تنظیمات

جهت تنظیمات نحوه ی نمایش لینکها، به preferences رفته و در آنجا تنظیمات دلخواه را انجام دهید.

موفق باشید

سوالی بود در خدمتم.

سوال: کدوم کد که لینکهارو از توی یک صفحه جداگون باز میکنه؟

پاسخ: در بخش اضافه کردن لینکها، جلوی یکی از کادرهای خالی نوشته شده: target در کادر مقابل آن تایپ کنید: blank_ و Set as default target را فعال کنید.

****

با نظرخاطره جون خیلی موافقم

سلام
اگرهمه باور میکردند چقدر خوبه کار همه وبلاگ نویس ها راحت میشد

 

 

URL:  khaterehkh.blogsky.com