دنياي آبي

اجتماعی

انواع «دوستت دارم!»
ساعت ۱٠:٠٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٥ تیر ۱۳۸٥  کلمات کلیدی: از زندگی ، شاد

۱- نوع بادی: در این گونه، نه گوینده جمله به حرف خود اعتقاد دارد و نه شنونده! هر دو می دانند که لحظه ای است و گذراست و بسته به موقعیت،  همچین جمله ای به صورت تصادفی بر زبان کسی جاری می شود! مثل باد می آید و می رود و اثری بر جا نمی گذارد!

۲- نوع آبکی: در این گونه، هر چند که گوینده جمله به حرف خود کمی تا قسمتی اعتقاد دارد، اما هدفش از گفتن این جمله نگه داشتن طرف مقابل است. این جمله در اینگونه مواقع، اثری موقت دارد و مثل آبی که از جایی می گذرد، پس از مدت کوتاهی جایش خشک می شود و انگار نه انگار!

۳- نوع یخمکی: در این گونه، گوینده و شنونده به این جمله اعتقاد کامل دارند اما هر دو می دانند که ثبات آن تا وقتی است که دلیلی برای دوست داشتن وجود داشته باشد. مثلاْ بعضی ها برای اینکه به جایی برسند، ابراز علاقه می کنند- تا وقتی کسی خوش تیپ هست، دوستش دارند - تا وقتی کسی خوب دست به جیب باشد، دوستش دارند یا تا وقتی از گفتن جمله دوستت دارم از طرف مقابل چیزی به آنها می ماسد (اصطلاحاْ)، این جمله ارزش دارد و در غیر این صورت،‌ خیلی سریع به حالت مایع تبدیل شده و در دسته ۲ قرار می گیرند!

۴- نوع یخی: در این گونه، که جدی تر از همه موارد گفته شده است، هر دو طرف به این جمله اعتقاد دارند و ارتباط دوستیشان طولانی تر خواهد بود. در اغلب موارد این نوع در حالت دو جنس مخالف، منجر به ازدواج می شود و واقعی تر است! اما باید توجه داشت که این نوع دوست داشتن هم هر چند که پایدارتر و با ارزش تر است، اما در معرض خطر «آب شدن» یا «خرد شدن» هست. «آب شدن» وقتی هست که هر دو همچنان با هم هستند اما ممکن است عواملی باعث کمرنگ شدن حالت اولیه شود پس برای جلوگیری از خطر آب شدن، هر دو طرف باید سعی کنند فضا را همچنان سرد نگه دارند ( شما بخوانید گرم) تا حالت جامد بودن یخ حفظ شود و به آب تبدیل نشود یا سرعت آب شدن را پائین بیاورند. «خرد شدن» وقتی هست که به طور ناگهانی بر اثر یک مسئله مهم یا غیر مهم رابطه به هم می خورد اما احساس دوست داشتن، کم و بیش در هر دو طرف وجود دارد چنانچه رابطه مجدد برقرار نشود، خرده های یخ کم کم آب می شوند و حالت ۲ به وجود می آید و چنانچه رابطه مجدد برقرار شود، امکان نزدیکی خرده ها به یکدگر هست اما هیچگاه کاملاْ به هم نخواهند چسبید!

بعضی ها انواع ناپایدارتر را ترجیح می دهند و بعضی ها انواع پایدارتر! اما آنچه که مسلم است شنیدن این جمله در همه حالات فوق الذکر، شیرین و دلچسب است .